HİZMETLER

Ana Sayfa / Hizmetler
HİZMETLER
Yurtiçi Taşımacılık

Sarp Lojistik, özmal ve sözleşmeli tedarikçi araçları ile hem yurt içinde hem de yurt dışında hızlı tüketim malları ( FMCG ), dayanıklı tüketim malları, soğuk zincir, otomotiv, cam sektörleri başta olmak üzere tüm müşteri taleplerine cevap verebilecek karayolu taşıma çözümlerini bünyesinde barındırmaktadır. 

Tamamı double – deck yükleme kabiliyetine sahip ve 2.800 mm iç yüksekliği olan araçları düşük tonajlı ve hassas yüklerde önemli bir maliyet avantajı yaratmaktadır. Tüm filo araçları, oda sıcaklığı, serin, soğuk ve donuk taşımaya uygun ısı kontrollü olup, araç içi sıcaklıkları merkezden 7/24 on-line izlenebilme imkânına sahiptir. Bu özellikleriyle Sarp Lojistik, güvenli ve ekonomik taşıma koşulları sağlayabilmektedir. 

Karayolu taşıma operasyonlarının tamamı müşteri siparişlerinin toplanması, konsolide edilmesi, araç rota planlarının oluşturulması, taşıma belgelerinin hazırlanması ve teslimata kadar takip süreci, alanında uzman personeller tarafından sağlanmaktadır. 

Komple Taşımacılık

Müşterilerden iletilen tüm talepler, zamanında ve sorunsuz teslimat ilkesi ile taşıma operasyonuna dönüştürülmektedir.  

Filodaki tüm araçlar, taşımacılık sektöründeki en yüksek taşıma hacmine sahip ve double - deck nitelikte olmaları sebebiyle özellikle hacimli ürün taşımalarında maliyet kazancı getirmektedir. Sarp Lojistik özmal tırlarında 66 palet, özmal kamyonlarındaysa 42 palet ürün tek seferde taşınabilmektedir. 

Müşteri talepleri doğrultusunda Türkiye’deki tüm şeker fabrikalarından komple yüklemeler yapılarak şeker lojistiği hizmeti de verilmektedir. 

Parsiyel Taşımacılık

Komple bir araçtan daha az gönderisi olan müşteriler için daha ekonomik taşıma maliyeti yaratılarak palet bazlı gönderileri toplanmakta ve düzenli dağıtım ağlarıyla sevk edilmektedir. 

Milk-Run Faaliyetleri

Planlanmış rotalar üzerinde ve araç kapasitesinin etkin kullanımıyla, birden çok noktadan yükleme/boşaltma yapılarak ihtiyaç duyulan malzeme için düşük maliyetle çok yönlü sevkiyat akışı sağlanmaktadır. 

Likit Taşımacılık

SRC 5 Tehlikeli Madde Taşımacılığı belgesine sahip ve ileri sürüş teknikleri konularında eğitimli sürücüler ile her türlü tehlikeli veya tehlikesiz kimyasallar, akaryakıt ve likit gıda taşımalarında yurt içinde sorunsuz taşımacılık faaliyetleri yürütülmektedir. Likit gıda taşımalarında tank içerisindeki ısı değerleri on – line izlenebilmektedir.

Nakliye Yönetim Sistemi (TMS)

Gerçekleştirilen taşımalarda Sarp Lojistik’in in-house yazılımı olan nakliye yönetim sisteminde aracın yüklemesinden teslimatına ve tekrar dönüşüne kadar ki tüm süreçlerini izleyen, yönlendiren ve tahminleme yapabilen bir karar destek sistemi kullanılmaktadır. 

Türkiye haritası üzerinde kamyon ve tırların fiilen kullandığı güzergahlara göre tanımlanan ve ağırlıklandırılan kritik kavşak ve geçiş noktaları sayesinde taşımayı yapan aracın anlık pozisyon bilgisine göre bir sonraki teslimat/yükleme noktasına varabileceği saat hesaplanabilmektedir. 

TMS haritasında tanımlı her bir nokta, tır ve kamyon trafiğine uygun yollara bağlı kalınarak tanımlandığı için yol hesaplamaları mevcut harita uygulamalarına göre daha gerçekçi ve doğru yapılmaktadır. Sistem graf noktalarına verilen ağırlıklandırma sayesinde mevsimsel koşullarda, yol yapım çalışmalarında, mücbir durumlarda ( terör, doğal afet ) sistem teslimat noktasına en uygun alternatif rotayı bularak tahmin yapabildiği varış zamanını anlık olarak güncelleyebilmektedir.

Sektörde kullanılan nakliye yönetim çözümleri araçların geçmiş raporlarını, mevcut taşıma kayıtlarını ve bu taşımalara bağlı gelir – gider bilgilerini sunabilmektedir. Sarp Lojistik nakliye yönetim sistemi, araçların anlık pozisyonlarını ve gelecekte geçeceği noktaları yasal sürüş kurallarına göre değerlendirerek müşteri noktalarına ne zaman varılabileceğine dair bir tahminleme yapabilme ve bu tahmini anlık olarak güncelleyebilme özelliği sayesinde diğer nakliye yönetim sistemlerine göre avantaj yaratmaktadır. 

Araç teslimat bilgilerinin izlenebilmesi için Sarp Lojistik TMS’e operasyonel ekipler tarafından hazırlanmış ya da müşteriler tarafından iletilmiş nakliye planları entegre edilmektedir. Aktarılan planlar; manuel giriş gerektirmeksizin ve her bir aktarımda çoklu plan aktarılabilecek şekilde, her nokta için giriş, yükleme/boşaltma başlangıç ve çıkış olarak aşama aşama kaydedilmektedir. Tüm aşamalar için nakliye planlarıyla belirtilen zamanlara ” tam uyum “ sağlanacak kurguyla taşımaların mevcut ve gelecekle ilgili bilgileri yönetilebilmektedir. 

Talep edilen teslimatlara uygun aracın planlanabilmesi için Sarp Lojistik TMS içerisindeki nakliye optimizasyonu ile yüke en uygun aracın ataması yapılabilmektedir. Olası gecikme halinde de sistemden alınan öneri sayesinde atanmış ilk aracın yerine alternatif araç ataması gerçekleştirilebilmektedir.

Plan bazında hedef zaman ile gerçekleşen/tahminlenen zaman kıyaslanarak planda bir sapma meydana gelmişse tanımlı müşteri ekranı sayesinde teslimatın izlenebilirliği sağlanmaktadır. 

Teslimatta belirtilen hedef noktaya varış zamanları aracın mevcut konumuna göre on-line tahmin edilebildiği için teslimatı geciktirebilecek olası riskler bertaraf edilebilmektedir. 

Sürece destekleyici olarak da filo araçlarına araç içi bir tablet PC kurularak kritik bilgilerin sürücüler tarafından girilebilmesi sayesinde de süreci tetikleyecek birçok etkenin daha hızlı ve doğru haliyle Sarp Lojistik TMS aktarımı sağlanabilmektedir. 

MERKEZ
75. Yıl OSB Mahallesi Şehitler Bulvarı No:23 Odunpazarı/ESKİŞEHİR
Phone: +90 (222) 236 22 55 / Fax: +90 (222) 236 22 90
info@sarplojistik.com / info@sarplogistics.com
SATIŞ VE İŞ GELİŞTİRME OFİSİ
Barbaros Mh. Akzambak Sokak Uphill Court Towers No:3 AB 1B No:124
Batı Ataşehir/İSTANBUL
+90 (530) 302 99 82
GEBZE ŞUBE
Barış Mah. Koşuyolu Cad. 1805. Sokak Gebze Kamyoncular Terminali 6/18 Gebze/KOCAELİ
+90 (530) 878 69 76
İZMİR ŞUBE
Egemenlik Mahallesi Kara Nakliyeciler Sitesi 2. Etap No: 110 Işıkkent/İZMİR
+90 (533) 623 96 61
ÇORLU ŞUBE
Hıdırağa Mahallesi Çorlu Kamyon Garajı 13/1C Çorlu/TEKİRDAĞ
+90 (537) 853 58 74
KONYA ŞUBE
Horozluhan Mahallesi İstikamet Caddesi Konya Kamyon Garajı 117/1 Selçuklu/KONYA
+90 (531) 886 43 39